Odunpazarı İçin Hep Birlikte Daha İleriye

Odunpazarı Birlikte Güzel

Güçlü Lider, Çalışkan Başkan

Koca Çınarlar bahar şenliği yaptı Başkan Kurt da onlara eşlik etti

Odunpazarı Belediyesi’nin 60 yaş ve üstü kıdemli vatandaşların yaşam kalitesini arttırmak için hayata geçirdiği Koca Çınar Yaşam Merkezleri, Bahar Şenliği düzenledi. Birbirinden güzel etkinlikler gerçekleştiren Koca Çınarlar, oyunlar oynadı, danslar etti. Gün boyu gönüllerince eğlenen Koca Çınarlara Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt da eşlik etti. 

Odunpazarı Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, 60 yaş ve üstü vatandaşlar ile ilgili çalışmalarına devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi, Emek Mahallesi Zümrüt Park içinde yer alan Koca Çınar Yaşam Merkezi ve Gültepe Mahallesi Üniversite Evlerinde bulunan Koca Çınar Yaşam Merkezi’nde kıdemli vatandaşların sosyalleşmelerini sağlayarak yaşam kalitelerini arttırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Koca Çınar Yaşam Merkezleri, son olarak Bahar Şenliği düzenledi. Emek Mahallesi Zümrüt Park’ta gerçekleştirilen Koca Çınarlar Bahar Şenliğine, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Koca Çınarların aileleri katıldı. 

Bahar Şenliği’nin hazırlıklarına günler öncesinden başlayan Koca Çınarlar, çeşitli etkinlikler yaptı. Şarkılar söyleyen, şiirler okuyan Koca Çınarlar, oyunlar oynayıp, danslar etti. Başkan Kurt da onlarla oyun oynayıp, danslarına eşlik etti. Koca Çınarlar, gün boyu gönüllerince eğlendi. 

 “SOSYAL BELEDİYECİLİKDE İDDİALIYIZ”

Koca Çınarlar Bahar Şenliği’nde konuşan Başkan Kurt, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. Koca Çınarlara sağlıklı günler dileyen Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi olarak sosyal belediyeciliği öne çıkaran çalışmalar yaptıklarını söyledi. Odunpazarı Belediyesi’ni devletin ihmal ettiklerini tamamlamaya çalışan bir anlayış ile yönettiklerini belirten Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Bunu da göçümüz yettiği ölçüde yapıyoruz. Çünkü belediyelerin geliri ve yapabileceği işler belli. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan biz çalışmayalım her şeyi yapıyor. Bir tasarruf genelgesi daha yayınladı. O tasarruf genelgesi ile belki bu şenliği yapmamız bile yasak. Dolayısıyla biz bu yasaklara rağmen iş yapmaya çalışıyoruz. Hem halkı yoksullaştıracaksınız; ülkeyi haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlikle yöneteceksiniz; bunun karşısında başka işler yapmak isteyenleri engellemek için elinizdeki bütün yetkiyi kullanacaksınız. Bu demokrasiye uygun bir hareket değil. Buna itiraz ediyoruz, buna isyan ediyoruz. Ancak, mevcut hukuka uymak da bizim boynumuzun borcu. Dolayısı ile yapabildiklerimiz, yapmak istediklerimizin çok azı. Azımızı, çoğa sayın. Bu işi birlikte yapalım, birlikte geliştirelim. İki Koca Çınar Yaşam Merkezimizin katılı daha da artsın, daha faklı işler gerçekleştirelim. Başka mahallelerde uygun alan bulabilirsek, oralarda da bu merkezlerimiz yapalım. Bize katkı sunun, destek olun. Sizlere devletin yapamadığı, ödeyemediği borcu, biz ödemeye çalışıyoruz. Yıllarca emek verdiniz, mücadele ettiniz. Bu ülke için hepiniz ter döktünüz, bu ülkenin geleceği iç çalıştınız. Bu ülkenin de onun karşılığını sizlere ödemesi lazım. Belli bir yaştan sonra, günlük yaşamınızı sürdürmekte zorlanmaya başlayınca devlet lazım. Devlet, bu işe lazım. Onun için sosyal devleti tekrar yaratacak ortamı sağlamak hepimizin görevi. Bu konuda iddialıyız. Güzel örnekler sergiliyoruz. Biz, iktidar olursak her yer böyle olacak.”