Odunpazarı İçin Hep Birlikte Daha İleriye

Odunpazarı Birlikte Güzel

Güçlü Lider, Çalışkan Başkan

Başkan Kurt SODEMSEN’in Başkan Vekili oldu

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, emekçi ve işveren arasında köprü vazifesi gören SODEMSEN’in (Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası) başkan vekili seçildi. Başkan Kurt, ayrıca İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin (İABB), 69’uncu Olağan Meclis Toplantısı’nda yeniden encümen üyesi oldu. 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Ankara’da yapılan Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) ve Sosyal Demokrat Kamu İşverenleri Sendikası (SODEMSEN) 3. Olağanüstü Genel Kurulu’na katıldı. Gerçekleştirilen Genel Kurulda Başkan Kurt, emekçi ve işveren arasında köprü vazifesi gören SODEMSEN’in başkan vekili seçildi. Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner’in Başkan olduğu SODEMSEN’in yönetim kurulunda Başkan Kurt’un yanı sıra şu isimler yer alıyor: “Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz (Mali İşler), Bornova Belediye Başkanı Ömer Ekşi (Toplu Sözleşme), Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel (Örgütlenme), Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu (Araştırma-Eğitim), Seyhan Belediye Başkanı Oya Tekin (Kurumsal İlişkiler), Bilecik Belediye Başkanı Melek Mızrak Subaşı (Uluslararası İlişkiler), Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal (Hukuk İşleri).”

YENİDEN İABB ENCÜMEN ÜYESİ SEÇİLDİ

Başkan Kurt, Ankara’da düzenlenen İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin (İABB), 69’uncu Olağan Meclis Toplantısı’nda da yeniden encümen üyesi seçildi.İç Anadolu Belediyeler Birliği’nin (İABB) 69’uncu Olağan Meclis Toplantısı, Ankara düzenlendi. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar İABB Başkanı seçildiği Olağan Meclis Toplantısı’nda, Başkan Kurt yeniden İABB’nin encümen üyesi seçildi. Plan Bütçe Komisyonu, Özel Projeler, Fonlar ve Uluslararası İlişkiler Komisyonu, Afet, Risk Yönetimi ve Dayanıklılık Komisyonu üyelerinin de seçildiği meclis toplantısında Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu ise encümen üyeliğine seçildi.

 “CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİM”

SODEMSEN Başkan Vekili ve İABB Encümen üyeliği seçilmesi ile ilgili konuşan Başkan Kurt, SODEMSEN’in 23 milyon kişilik temsil kapasitesine sahip olduğunu dile getirdi. işverenler ile işçiler ve işçi sendikaları arasında çalışma barışını temin etmek, üyelerini mevzuat çerçevesinde temsil etmek gibi sosyal ve güçlü amaçlarla kurulan SODEMSEN’e Başkan Vekili seçilmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Başkan Kurt, İABB’nin ise yerel yönetimlerin güç kazanmasında büyük öneme sahip olduğunu söyledi. Önemli olanın halka hizmet etmek olduğunu vurgulayan Başkan Kurt, “Bugüne kadar Eskişehir ve Odunpazarı Halkı için, onlara huzur içinde güvenle yaşayacakları bir kent sunmak için çalıştık. Yerel yönetimler ne kadar güçlü olursa Türkiye de o kadar güçlü olur. Bundan sonra da hem belediye başkanlığı görevini sürdürdüğüm Odunpazarı’nda hem İç Anadolu Belediyeler Birliği’nde hem de SODEMSEN yönetiminde canla başla çalışmaya devam edeceğim. Beni görevlere layık gören herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.